عمومی ایران ایرانی موسیقی خواننده

عمومی: ایران ایرانی موسیقی خواننده اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار پزشکی ، آنفلوآنزا&quot، پرخطرها واکسن بزنند ، گردش گونه‌های تازه بیماری، افزایش موارد خوابیدن &quot

عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا از زیاد کردن موارد خوابیدن به علت آنفلوآنزا خبر داد و توصیه‌های مهمی را به مردم ارائه کرد. 

، آنفلوآنزا&quot، پرخطرها واکسن بزنند ، گردش گونه‌های تازه بیماری، افزایش موارد خوابیدن &quot

افزایش موارد خوابیدن "آنفلوآنزا"/ گردش گونه های تازه بیماری/پرخطرها واکسن بزنند

عبارات مهم : تزریق

عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا از زیاد کردن موارد خوابیدن به علت آنفلوآنزا خبر داد و توصیه های مهمی را به مردم ارائه کرد.

دکتر مسعود مردانی در گفت وگو با ایسنا، راجع به اوضاع شیوع آنفلوآنزا در کشور، گفت: در حال حاضر اوضاع بروز و شیوع آنفلوآنزا در کشور اوضاع خوبی نیست؛ به طوریکه بروز موارد تازه آنفلوآنزا در سطح کشور بویژه در استان های اصفهان، کرمان، پایتخت کشور عزیزمان ایران و خراسان در سطح وسیعی دیده می شود. از طرفی سینه پهلو بعد از آنفلوآنزا هم منجر به خوابیدن های مکرر بیماران در بخش های داخلی، عفونی و حتی ICU شده است است.

، آنفلوآنزا&quot، پرخطرها واکسن بزنند ، گردش گونه‌های تازه بیماری، افزایش موارد خوابیدن &quot

وی افزود: جهت نخستین بار هم بعضی از گونه های تازه ویروس آنفلوآنزا را که تا به حال در کشور عزیزمان ایران وجود نداشت، شاهد بودیم. به عنوان مثال یک گونه از آنفلوآنزای نوع B است که گونه ای به نام “ویکتوریا” است که قبلا در واکسن آنفلوآنزا بود و فرد آن را تزریق می کرد، ولی در حال حاضر علاوه بر گونه ویکتوریا یک گونه تازه به نام “یاماگاتا” شیوع پیدا کرده که متاسفانه در واکسن هم وجود ندارد و به همین علت حتی ممکن است افرادی که واکسن آنفلوآنزا را تزریق کرده اند، هم به این گونه از آنفلوآنزای نوع B مبتلا شوند. این ویروس در واکسن منظور نشده بود، ولی در گردش هست. البته ممکن است در سال های آینده، واکسن چهار ظرفیتی وارد شود که این گونه آنفلوآنزا را هم در خودش دارد.

افراد پرخطر سریع تر واکسن بزنند

مردانی با بیان اینکه البته مردم باید بدانند که این عنوان از ارزش واکسن چیزی کم نمی کند، ادامه داد: حتی توصیه اکید می کنم که افراد در معرض خطر که از ابتدای سال تاکنون هنوز واکسن آنفلوآنزا را تزریق نکرده اند، هم اکنون در نخستین وقت این واکسن را تزریق کنند. این افراد مشمول بر افراد بالای ۶۰ سال، مبتلایان به بیماری های مزمن قلبی-تنفسی، دیابت و نارسایی قلبی، نارسایی کلیه، کسانی که عمل جراحی قلب کرده اند، افرادی که همودیالیز می شوند، افراد مبتلا به HIV مثبت، مبتلایان به بیماری های صعب العلاج، افرادی که تحت درمان های کورتون، رادیوتراپی یا شیمی درمانی هستند، کلیه کادر و گروه پزشکی و کلیه افرادی در معرض خطر باید این واکسن را تزریق کنند.

عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا از زیاد کردن موارد خوابیدن به علت آنفلوآنزا خبر داد و توصیه‌های مهمی را به مردم ارائه کرد. 

عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا تاکید کرد: مردم باید نسبت به رعایت پرسشها بهداشتی فردی و اجتماعی حساس باشند. عالی ترین کار این است که اگر کسی فرزندش به آنفلوآنزا مبتلا شد، او را چند روزی به مدرسه نفرستد یا اگر کسی آنفلوآنزا دارد از رفتن به محل کار خودداری کند و دو تا سه روز در منزل استراحت کند. همچنین افراد مبتلا، در منزل یک حالت خودقرنطینگی جهت خودشان ایجاد کنند. یعنی اگر یکی از اعضای خانواده مبتلا شده است هست، در یک اتاق بخوابد و سایر اعضای خانواده در اتاق دیگر. در غیر این صورت همه افراد خانواده به آنفلوآنزا مبتلا می شود.

مردانی با بیان اینکه آنفلوآنزا ممکن است از وقت شروع نخستین علائم تا پنج تا هفت روز آلوده کننده باشد، گفت: از طرفی عدم شست وشوی مکرر دست، زنجیره انتقال عفونت های ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی از فرد مبتلا به بقیه افراد را ایجاد می کند. بنابراین اگر می خواهیم به آنفلوآنزا مبتلا نشویم با افراد دست ندهیم، روبوسی نکنیم و دست ها را مکررا بشوییم.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد امسال شیوع بیماری آنفلوآنزا در کشور در حد انتظار هست، ولی موارد منجر به خوابیدن زیاد کردن یافته هست، گفت: تاکنون هیچ موردی از آنفلوآنزای پرندگان ثابت شده است در کمیته کشوری آنفلوآنزا مطرح نشده هست.

، آنفلوآنزا&quot، پرخطرها واکسن بزنند ، گردش گونه‌های تازه بیماری، افزایش موارد خوابیدن &quot

واژه های کلیدی: تزریق | بیماری | خوابیدن | خانواده | آنفلوآنزا | واکسن آنفلوآنزا | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs