عمومی ایران ایرانی موسیقی خواننده

عمومی: ایران ایرانی موسیقی خواننده اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری جای شکرش باقی است که رامبد جوان را نیاوردند ، انتقاد از «هفت»‌ رشیدپور

به گزارش روزنامه ابتکار، رضا رشیدپور در برنامه «هفت» نسبت به انتقادها اینگونه پاسخ داد: «ما نقد و نظرات شما را می خوانیم و برایمان اهمیت دارد. بعضی می گویند

جای شکرش باقی است که رامبد جوان را نیاوردند ، انتقاد از «هفت»‌ رشیدپور

انتقاد از «هفت» رشیدپور/ جای شکرش باقی است که رامبد جوان را نیاوردند

عبارات مهم : سینما

به گزارش روزنامه ابتکار، رضا رشیدپور در برنامه «هفت» نسبت به انتقادها اینگونه پاسخ داد: «ما نقد و نظرات شما را می خوانیم و برایمان اهمیت دارد. بعضی می گویند مجری بی سواد هست. این که کاملا مشخص است من هیچ وقت ادعای با سوادی نداشتم. بنابراین 8 روز را با یک مجری بی سواد سر کنید.» گویی با این جمله وظیفه مخاطبان هم مشخص شد. بازگشت «هفت» به دوران اوج فصل اول برنامه عملی نمی شود.

رضا درستکار منقد سینمایی راجع به گزینش مجری تازه «هفت» توضیح می دهد: «از همان ابتدا با گزینش مهران مدیری و بعد از آن رضا رشیدپور مخالف بودم. مهران مدیری چه ربطی به یک برنامه نقد محور مانند «هفت» دارد؟ این برنامه نیازمند استمرار و آشنایی کامل هست. مهران مدیری یک شومن تلویزیونی است که زیاد در تلویزیون کار کرده است و در سینما وزنی ندارد. ساخت چند فیلم سینمایی و بازی در آن ها که وزنی برایش نمی آورد. همچنین رضا رشیدپور که در برنامه های شب های گذشته دیدید با شوخی و مطایبه «هفت» را با «حالا خورشید» اشتباه گرفته است.

آقایان فکر می کنند با یک دست کت و شلوار و شیرین بودن همه چیز درست می شود در حالی که عزیز من سواد مورد نیاز هست، سواد!» منتقد سابق برنامه «هفت» راجع به تعریف مهران مدیری از نقد می گوید: «شاهد از غیب رسید، این جمله که اول برنامه را ببینید بعد نقدم کنید، نشان می دهد که مهران مدیری هیچ چیز از نقد نمی داند. نقد بر اساس قرائن و شواهد موجود به تحلیل و بررسی می پردازد. شما اگر نمایان شدن و نمودی در سینما داشتید بالاخره بعد از 30 سال حداقل ها را می دانستید. مدیری جهت سالیان دراز به صورت مونوپلی با دست باز و گشاده در تلویزیون کار کرد. تمام رقبا و آدم هایی که کنارش بودند را قیچی کرده هست. بهرام شفیع با آمدن عادل فردوسی پور کنار گذاشته شد ولی مهران مدیری رقیبی نداشته هست. حالا ادعا می کند که آیا نیامده من را نقد کردید؟ مگر ما سابقه مهران مدیری را نمی دانیم؟»

درستکار راجع به نقش مدیران تلویزیون جهت گزینش مجری که باید از میان اهالی سینما باشد و حالا نیست، توضیح می دهد: «تلویزیون کشور عزیزمان ایران به علت مدیریت ناکارآمد و فرافکنی از پرسشها خودشان افراد بی ربط را در مسند یک امر تخصصی می گذارند. بدون توجه به اینکه «هفت» جای نقد و سینما هست. اگر می خواهید با بازیگران و صورت های معروف گفت و گو کنید که صبح تا شب همه شما همین کار را می کنید. مهران مدیری می رود برنامه رضا رشیدپور، رضا رشیدپور می رود جهت مهران مدیری.

این یک جوک مسخره است که خودشان، خودشان را دعوت می کنند. شما در تلویزیون خودتان جهت خودتان نوشابه باز می کنید. خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی! فکر کرده اند که همه چیزی شوخی و سرگرمی هست، نه عزیز من! اگرچه شما در سرگرمی سازی نیز ناموفق بوده اید.

اگر برنامه «هفت» در گذشته های دور اعتباری داشت به این علت است که نقد بااهمیت ترین خصیصه این برنامه بود. این برنامه با نقد سرپا هست. مونولوگ، شیرین زبانی، کت وشلوار و گل و پاپیون دو درصد کار است بقیه آن انتقال فکر هست. مردم کشور عزیزمان ایران نیازمند آشنایی هستند. برنامه «هفت» به مردم آشنایی می داد و در زمینه سینما توانمندشان می کرد. شاید مسئله مهم هم همین بود. آیا که مدیران تلویزیونی با توانمندی مردم مخالف هستند. بنابراین تنها برنامه تخصصی سینما را به سرگرمی تلویزیونی تبدیل کردند. به هر حال، جای شکرش باقی است که رامبد جوان را نیاوردند.»

جای شکرش باقی است که رامبد جوان را نیاوردند ، انتقاد از «هفت»‌ رشیدپور

واژه های کلیدی: سینما | آشنایی | برنامه | مدیریت | رشیدپور | سینمایی | تلویزیون | تلویزیون | رضا رشیدپور | مهران مدیری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs