عمومی ایران ایرانی موسیقی خواننده

عمومی: ایران ایرانی موسیقی خواننده اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار حوادث قتل اسرارآمیز ۲ زن ایرانی در آلمان

رسیدگی قضایی به پرونده قتل ۲ زن ایرانی که در آلمان قربانی جنایت خانوادگی شده‌اند در دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران شروع شد.

قتل اسرارآمیز ۲ زن ایرانی در آلمان

عبارات مهم : آلمان

رسیدگی قضایی به پرونده قتل ۲ زن ایرانی که در آلمان قربانی جنایت خانوادگی شده است اند در دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران شروع شد.

به گزارش ایسنا، همشهری نوشت: نخستین پرونده مربوط به زن جوانی است که آخرهای سال ۸۴ در آلمان به قتل رسید. عامل این جنایت که شوهر وی بود در آن وقت دستگیر شد و به زندان افتاد و حالا که در شرف آزاد شدن از زندان هست، خانواده مقتول با مراجعه به دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران خواهان پیگیری به این پرونده شده است اند.

بررسی ها نشان می دهد مقتول و شوهرش در یکی از شهرهای آلمان زندگی می کردند ولی دچار اختلاف شده است و کارشان به دادگاه کشیده شده است بود. در آخرین شکایتی که زن جوان پیش از فوت خود در دادگاه آلمان مطرح کرد، گفته بود که شوهرش او را به باد کتک گرفته و وی را زخمی کرده است.

قتل اسرارآمیز ۲ زن ایرانی در آلمان

با این شکایت شوهر وی دستگیر شد و دادگاه حکم داد که وی نباید در اطراف منزل همسرش دیده شود. به این ترتیب مرد آزاد شد ولی نقشه هولناکی کشید. او با تهیه چاقو، به کمین همسرش نشست و پشت درختی پنهان شد. هنگامی که همسرش از محل کارش خارج شد تا به منزل برگردد، در یک کوچه خلوت او را گیر انداخت و با ضربات چاقو او را از پا درآورد. زن جوان که به شدت زخمی شده است بود به بیمارستان انتقال یافته شد ولی به علت شدت جراحات جانش را از دست داد. به دنبال این اتفاق پرونده ای در دادگاه آلمان تشکیل شد و گروهی از کارآگاهان به جست وجو پرداختند و چندماه بعد متهم را دستگیر کردند.

ضمن اینکه خانواده زن ایرانی همان سال شکایت خود را در دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح کرده و خواستار قصاص داماد خود شده است بودند. متهم در دادگاه جنایی آلمان محاکمه و طبق قانون آنجا به اتهام قتل درجه یک به ۱۱سال زندان محکوم شد و همچنان در زندان بسر می برد. حالا با گذشت ۱۱سال از وقت اتفاق و با نزدیک شدن به آخر دوران محکومیت متهم در زندان آلمان، خانواده مقتول خواهان محاکمه متهم در کشور عزیزمان ایران هستند.

رسیدگی قضایی به پرونده قتل ۲ زن ایرانی که در آلمان قربانی جنایت خانوادگی شده‌اند در دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران شروع شد.

در چنین شرایطی قاضی محسن مدیرروستا، بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران از پلیس بین الملل خواست تا اوضاع این پرونده بررسی شود و اگر دوران محکومیت شوهر این زن در کشور آلمان تمام شده است از طریق اینترپل پرونده جنایی و متهم به قتل به کشور عزیزمان ایران بازگردانده شود تا مرد جنایتکاردر کشور عزیزمان ایران بازجویی و محاکمه شود.

قتل در هامبورگ

دومین پرونده که بازپرس جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران پیگیری به آن را از سر گرفته، مربوطه به جنایتی است که ۲ ماه قبل در هامبورگ آلمان رقم خورد و در جریان آن زنی سالخورده به نحوه مرموزی به قتل رسید. متهمان این پرونده پسر و عروس قربانی هستند. چند روزپیش دختر مقتول با مراجعه به دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت که مادرش بر اثر ضرب و جرح در منزل اش در هامبورگ جان باخته و پلیس آلمان اعلام کرده که وی به قتل رسیده است.

قتل اسرارآمیز ۲ زن ایرانی در آلمان

دختر جوان گفت: برادرم حدود ۲۰سال پیش جهت کار و زندگی به آلمان رفت. او در یک شرکت مواد غذایی در هامبورگ کار می کرد و زندگی خوبی داشت. من خواهر دیگری دارم که او ساکن دوبی است و من به همراه مادرم در پایتخت کشور عزیزمان ایران زندگی می کردم.

وی ادامه داد: بعد از مدتی شنیدم که برادرم در آلمان با زنی به نام سحر آشنا شده است است.

رسیدگی قضایی به پرونده قتل ۲ زن ایرانی که در آلمان قربانی جنایت خانوادگی شده‌اند در دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران شروع شد.

این زن از همسرش طلاق گرفته و ۳فرزند داشت و ما مخالف این ازدواج بودیم تا اینکه شنیدیم برادرم او را به عقد خود در آورده هست. از طرفی مادرم دچار بیماری شد و چون سال ها برادرم را ندیده بود، از او خواست که به ملاقاتش بیاید. ولی از همان وقت تهدیدهای عروسمان شروع شد. سحر در واتس آپ جهت من و خواهرم خبر های تهدیدآمیز می فرستاد و می گفت اجازه نمی دهد شوهرش پیش ما بیاید.

از طرفی آرزوی مادرم دیدن تنها پسرش بود و در چنین شرایطی ما حدود ۲۰میلیون تومان خرج کردیم تا جهت مادرم ویزا و بلیت بگیریم و او را راهی کشور آلمان کنیم.

قتل اسرارآمیز ۲ زن ایرانی در آلمان

دختر جوان گفت: مادرم ۶۴سالش بود و بعد از رسیدن به آلمان، هر روز با او در تماس بودم. می گفت عروسش اذیتش می کند تا حدی که جهت مادرم منزل ای کوچک اجاره کرده و برایش پرستار گرفته بودند. به مادرم گفتم هرچه سریعتر به کشور عزیزمان ایران برگردد ولی به علت اینکه دچار معلولیت شده است بود، قادر نبود تنهایی به کشور عزیزمان ایران بیاید. آخرین تماس من و مادرم یکی از روزهای خردادماه بود که خیلی سرحال بود و مشکلی نداشت. او می گفت کلید منزل اش را پسر و عروسش هم دارند و هرروز به او سر می زنند.

فردای آن روز خبر فوت مادرم را به من دادند. برادرم می گفت صبح هنگامی که پرستار به منزل رسیده دیده او روی زمین افتاده و جان باخته هست. حتی از او خواستم تصویر صحنه را برایم در واتس آپ بفرستد ولی برادرم بهانه آورد و گفت حالش خراب می شود.

من نمی دانستم ماجرا از چه قرار است تا اینکه بعد از تحقیق زیاد پی بردیم که پلیس آلمان وپزشکی قانونی اعلام کرده اند که او به قتل رسیده هست. بعد از پرس و هوا های زیاد شنیدیم که برادرم و عروسمان به وسیله پلیس آلمان به اتهام قتل مادرمان دستگیر شده است و در زندان هستند. جهت همین من و خواهرم از آنها شکایت داریم و درخواستمان این است که به پرونده قتل مادرم در کشور عزیزمان ایران پیگیری شده است و آنها قصاص شوند. با دستور قاضی پرونده، تحقیقات اینترپل درخصوص این پرونده نیز شروع شده است است.

واژه های کلیدی: آلمان | ایران | زندان | پرونده | ایرانی | پرونده قتل | شهرهای آلمان | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs