عمومی ایران ایرانی موسیقی خواننده

عمومی: ایران ایرانی موسیقی خواننده اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار بین الملل مرکل شخصا وارد صف دلواپسان حامی تروریست‌ها در سوریه شد

صدراعظم آلمان نیز با تکرار ادعاهای مطرح شده است علیه روسیه و کشور عزیزمان ایران و دمشق راجع به اوضاع غوطه شرقی، از کشورهای اتحادیه اروپا خواسته است تا برابر کشو

مرکل شخصا وارد صف دلواپسان حامی تروریست‌ها در سوریه شد

مرکل شخصا وارد صف دلواپسان حامی تروریست ها در سوریه شد

عبارات مهم : آلمان

صدراعظم آلمان نیز با تکرار ادعاهای مطرح شده است علیه روسیه و کشور عزیزمان ایران و دمشق راجع به اوضاع غوطه شرقی، از کشورهای اتحادیه اروپا خواسته است تا برابر کشور عزیزمان ایران و روسیه بایستند.

به گزارش فارس، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان امروز پنج شنبه از اتحادیه اروپا خواسته است تا فشار بر کشور عزیزمان ایران و روسیه را به منظور عوض کردن روند تحولات میدانی در سوریه و به خاص غوطه شرقی دمشق زیاد کردن دهند.

مرکل شخصا وارد صف دلواپسان حامی تروریست‌ها در سوریه شد

بنا بر گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، مرکل در صحن پارلمان آلمان مدعی شد که صدها نفر طی روزهای گذشته در نتیجه زیاد کردن بمباران در منطقه غوطه شرقی کشته شده است اند.

وی در این رابطه گفت: «رژیم (سوریه) با تروریست ها نمی جنگند بلکه با مردم خودش می جنگد و کودکان را می کشد و بیمارستان ها را نابود می کند. این یک قتل عام است که باید محکوم شود».

صدراعظم آلمان نیز با تکرار ادعاهای مطرح شده است علیه روسیه و کشور عزیزمان ایران و دمشق راجع به اوضاع غوطه شرقی، از کشورهای اتحادیه اروپا خواسته است تا برابر کشو

صدراعظم آلمان ادامه داد، «علاوه بر بشار اسد مدیر جمهور سوریه، کشور عزیزمان ایران و روسیه نیز مسئولیت خاصی دارند آیا که هر دوی این کشورها از نیروهای دولت سوریه حمایت می کنند».

مرکل همچنین اعلام کرد، «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان در نظر دارد مستقیما با همتای روس خود گفت وگو کند. وی از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا نیز خواست تا هر آنچه در توان دارند در این رابطه صورت دهند.

وی در ادامه گفته هست، «ما باید هر آنچه در توان داریم جهت آخر دادن» به آنچه که «قتل عام مردم سوریه» خوانده، «به کار گیریم».

مرکل شخصا وارد صف دلواپسان حامی تروریست‌ها در سوریه شد

عملیات ارتش سوریه جهت آخر دادن به حضور تروریست ها و معارضان در غوطه شرقی دمشق که حیاط خلوت آن ها به شمار می رود منجر به نگرانی شدید حامیان غربی تروریست ها شده است است.

این عملیات منطبق با توافقنامه آتش بسی انجام می گیرد که در تاریخ چهارم ماه مه سال 2017 ایران، روسیه و ترکیه به عنوان ناظران و تضمین کننده های آتش بس سوریه به منظور ایجاد مناطق چهارگانه کم کردن تنش در این کشور در نشست آستانه به امضا رساندند. توصیه مهم این توافقنامه این بود که مشمول بر گروه های تروریستی القاعده، داعش و جبهه النصره نمی شد.

صدراعظم آلمان نیز با تکرار ادعاهای مطرح شده است علیه روسیه و کشور عزیزمان ایران و دمشق راجع به اوضاع غوطه شرقی، از کشورهای اتحادیه اروپا خواسته است تا برابر کشو

منطقه غوطه شرقی دمشق که بیشترین تنوع حضور گروه های تروریستی و مسلح را دارد، از ابتدای سال 2011 میلادی و همزمان با شدت یافتن بحران سوریه تحت کنترل مخالفان مسلح این کشور بوده است.

با توجه به موقعیت این منطقه نسبت به پایتخت سوریه و نزدیکی آن به فرودگاه بین المللی دمشق که همواره از سوی تروریست ها ترساندن می شد، ارتش سوریه طی عملیاتی در سال 2013 این منطقه را به محاصره خود درآورد و با استمرار عملیات های گسترده توانست بیش از 200 کیلومتر مربع از مجموع 315 کیلومتر مربع از این منطقه را از دست معارضان و گروه های تروریستی «جبهه النصره»، «فیلق الرحمن» و «جیش الاسلام» آزاد کند. در ادامه تحولات، مناطق باقیمانده به عنوان منطقه کم کردن تنش غوطه شرقی دمشق تعریف شد.

مرکل شخصا وارد صف دلواپسان حامی تروریست‌ها در سوریه شد

مخالفان مسلح دولت سوریه و گروه های تروریستی به رغم حصول توافق، به صورت روزانه اقدام به شلیک راکت و گلوله خمپاره به محله های مسکونی شهر دمشق کردند به گونه ای که از سال 2012 تا به امروز 14800 مورد اصابت گلوله خمپاره و راکت در مناطق شهر دمشق ثبت شده است است که بر اثر این حملات 11 هزار نفر کشته شده است اند؛ از این میان، 1500 نفر آن ها کودک هستند و 30 هزار نفر نیز جهت هر لحظه معلول جسمی شده است اند.

تروریست ها و مخالفان به اصطلاح میانه رو تنها یکشنبه و دوشنبه این هفته به ترتیب 80 و 114 راکت و خمپاره به سمت دمشق شلیک کرده اند و بر اساس گزارش روزنامه “تشرین” سوریه، 13 نفر کشته و 77 نفر دیگر زخمی شده است اند.

تداوم این حملات و نقض مکرر توافق کم کردن تنش دولت سوریه را بر آن واداشت که به فکر فیصله دادن به حضور تروریست ها در حیاط خلوتشان بیافتد.

با شروع تحرکات ارتش سوریه جهت عملیات در منطقه غوطه شرقی دمشق، حامیان غربی تروریست ها و معارضان دست به کار شده است و از اجرای این عملیات ابراز نگرانی کرده اند.

«استفان دی میستورا»، فرستاده خاص شرکت ملل در امور سوریه روز سه شنبه ضمن ابراز نگرانی از عملیات ارتش سوریه در غوطه مدعی شد که «خطر تبدیل شدن غوطه شرقی (دمشق) به “حلب دوم” وجود دارد».

هم وقت با دی میستورا، «نصر الحریری»، مدیر هیأت مذاکره کننده مخالفان دولت سوریه در مذاکرات ژنو از شورای امنیت خواست هرچه سریعتر جهت جلوگیری از آنچه که وی آن را «جنایت های ارتش سوریه» خواند، ورود کرده و جلوی عملیات دولت سوریه جهت پاکسازی حومه دمشق از وجود تروریست ها را بگیرد.

روز چهارشنبه نیز، «امانوئل ماکرون»، مدیر جمهوری فرانسه و «آنتونیو گوترش»، دبیر کل شرکت ملل متحد و سخنگوی «آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان ضمن ابراز نگرانی از تحولات غوطه شرقی، خواستار توقف سریع عملیات ارتش سوریه در این منطقه شدند.

همزمان با فشارهای بین المللی علیه دمشق جهت توقف عملیات در غوطه، معارضان و تروریست ها همچون گذشته تلاش دارند با کشته سازی و اوج بردن آمار کشته های غیر نظامی، غرب و در رأس آن آمریکا را به حمله علیه سوریه جنبش کنند.

واژه های کلیدی: آلمان | ایران | روسیه | سوریه | تروریستی | ارتش سوریه | تروریست ها | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs